Aktualności

Działamy, pomagamy!

 
Kochani, Wy także możecie wywołać uśmiech na czyjejś twarzy.
Zachęcamy do niesienia pomocy, często wystarczy zrobić niewiele, ale dużą grupą damy radę!
 
AKTUALNE AKCJE
 
1-3134
…dla Sebastianka
Sebastian ma 3 latka. Tyle też trwa jego rehabilitacja. Jej rezultaty nie są duże, ale jednak pozytywne efekty pojawiają się, co tylko wzmaga wolę walki. Chłopiec dobrze znosi ćwiczenia. Jest pogodny i nie skarży się, jakby gdzieś w głębi duszy zdawał sobie sprawę, że jeśli tylko włoży w ćwiczenia dużo sił, to kiedyś stanie o własnych siłach. Jednak już w tej chwili jego rodzicom brakuje pieniędzy.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
1-3134
…dla Bartusia
Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy poszukują wsparcia dla 2-letniego Bartusia z Kwaczały koło Libiąża, na dwie operacje serduszka w Niemczech w Monachium. Bartuś jest cudownym synkiem naszej przyjaciółki.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
1-3134…dla Tomka
Maleńki Tomek, który wkrótce ma przyjść na świat potrzebuje pomocy wielu dobrych ludzi. Już w dniu porodu będzie musiał przejść operację serduszka ratującą mu życie! Aby było to możliwe musimy w bardzo krótkim czasie (do 12 kwietnia) zebrać brakującą kwotę ponad 200 tys. zł.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
 
 
…dla Pauliny
Paulina ma 24 lata i obecnie mieszka w Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Psychoterapii w Rybniku. Termin tego pobytu mija 29 lutego 2017 roku. W ośrodku znajduje się z powodu bardzo złych warunków mieszkaniowych – rodzinny dom jest w stanie nienadającym się do zamieszkania ze względu na liczne pęknięcia oraz ogromną ilość grzyba na ścianach.
Paulina żyjąc w domu rodzinnym, bardzo często chorowała – była hospitalizowana ze względu na zapalenie płuc oraz astmę oskrzelową. W tej chwili jest pod stałą opieką specjalisty pulmonologa.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Więcej szczegółów tutaj.
 
 
 
…dla Oliwki
Oliwka miała zaledwie 8 lat kiedy przeszła do historii polskiej medycyny. W środę 21 stycznia  2015 r została najmłodszym chorym na mukowiscydozę biorcą płuc w Polsce. Transplantację płuc otrzymała w Wiedniu w Klinice AKH. Jej droga po nowe płuca nie była jednak prosta. Niestety, w lutym 2017 roku – niemal dokładnie 2 lata po transplantacji – pojawiły się komplikacje: organizm zaczął odrzucać przeszczepione płuca, pojawiła się cukrzyca, niewydolność nerek i nadciśnienie. Rozpoczęła się ponowna walka o zdrowie i życie dziewczynki. Obecnie Oliwka od kilku tygodni przebywa w Klinice AKH w Wiedniu – każdy dzień jej leczenia to koszt około 1166 EURO. 
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Więcej szczegółów tutaj.
1-3134
…dla Artura
Kiedy przyszedłem na świat, już rozmyślano o mojej śmierci, bo szanse na przeżycie medycyna dawała mi minimalne. A jednak dzisiaj, jako dorosły mężczyzna mogę napisać ten apel do Państwa i dalej toczyć walkę o siebie. Przy moim schorzeniu Mózgowe Porażenie Dziecięce wykonanie podstawowych czynności, nad którymi sprawny człowiek się nie zastanawia — jest barierą nie do pokonania, która nie tylko przynosi ból fizyczny, ale jest torturą dla ludzkiej psychiki.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
1-3134
…dla Błażeja i Sebastiana
Moi synkowie przyszli na świat w 2011 roku. 8 punktów w skali Apgar. Urodzili się odrobinę za wcześnie, pierwsze trzy doby spędzili w inkubatorze, który ogrzewał ich malutkie ciałka. Błażej i Sebastian byli ruchliwymi dziećmi, ich rozwój przebiegał błyskawicznie. Kiedy chłopcy skończyli dwa latka, wszystko zaczęło się komplikować. Z dnia na dzień przestali wykonywać większość poleceń. Lekarze uspokajali nas, że dzieciaki ruchliwe często mają opóźnione funkcje społeczne, że może to być zwykły dziecięcy kaprys. Niestety. Zamiast się rozwijać, cofali się w rozwoju. Błażej przestał mówić, powtarzał tylko pojedyncze sylaby. Zaczęli unikać kontaktu z dziećmi i rodziną, nie chcieli wychodzić z domu, każda sytuacja była dla nich stresująca. Stracili zainteresowanie zabawkami i zaczęli coraz bardziej się izolować, zamykać we własnym świecie… Nasze szczęśliwe życie runęło.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej i pomóc!
 
zrzutka_pl
…dla Kacperka
Kacper jest niezwykle radosnym i pogodnym dzieckiem, przyjaźnie nastawionym do otoczenia. Jest bardzo lubiany przez rówieśników w przedszkolu. Z zazdrością patrzy jak jego rodzeństwo chodzi i biega, nie rozumie dlaczego on tego nie potrafi, dlaczego ma chore nóżki… Ostatnio jednak pojawiła się szansa, która daje nadzieję na poprawę stanu zdrowia Kacpra. Jest to operacja selektywnej rizotomii (SDR). Operację taką przeprowadza Dr Park w Szpitalu St. Louis Children’s Hospital w Stanach Zjednoczonych. Koszt operacji to $59.300 USD co daje w przeliczeniu ok 250.000zł.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
…dla Maksa
Maks choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe oraz padaczkę. Ma bardzo słabe napięcie mięśniowe, dlatego nie potrafi samodzielnie siedzieć ani utrzymać główki. Zbieramy na niezbędny sprzęt potrzebny do codziennego funkcjonowanie oraz rehabilitację domową.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
zrzutka_pl
…dla Moniki
Zrzutka powstał na rzecz Moniki Orzeł – dziewczyny 24-letniej, sparaliżowanej po operacji, u której nastąpiła remisja choroby oraz  na rzecz Hospicjum Domowego w Jastrzębiu-Zdroju. Zbieramy środki na leczenie Moniki, aby mogła żyć, wyzdrowieć i rozpocząć rehabilitację.
DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
zrzutka_pl
…dla Antosia
Nazywam się Antoś Rudzki. W listopadzie skończyłem dwa latka. Od jakiegoś czasu moi rodzice są bardzo smutni. Niestety, wszystko z mojego powodu. Jakiś czas temu usłyszeli coś złego na mój temat, a dokładniej na temat mojego niechcianego towarzysza, który bardzo często pokazuje mi świat w czarnych kolorach. Pan doktor stwierdził, że nazywa się siatkówczak obuoczony. Straszne dziadostwo, ponieważ nikt w Polsce nie wie jak można go delikatnie mówiąc „wyprosić”. Ale jak to mówią „do odważnych świat należy”. Na szczęście jeden Pan obiecał mi, że pokażę prawdziwą kolorową tęczę. Niestety, mieszka bardzo daleko – w Stanach Zjednoczonych. Myślę, że moja mała skarbonka na nic się zda, ale może Pana lub Pani jest troszkę większa?
DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
zrzutka_pl
…dla Tymusia
Tymuś urodził się 20.10.2016r. Już kilka godzin po narodzinach lekarze zauważyli, że coś jest nie tak. Tymek był wiotki, cichutko płakał i nie ruszał się tak, jak inne noworodki. Został przewieziony do specjalistycznej kliniki, gdzie po długotrwałych badaniach usłyszeliśmy diagnozę, że nasz ukochany synek choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), typu I. Jest to choroba, która powoduje postępujące upośledzenie mięśni. W ciężkich przypadkach prowadzi do śmierci.
Koszty związane z leczeniem i codzienną rehabilitacją przewyższają nasze możliwości. Bardzo kochamy naszego synka i nie chcemy, żeby bariera finansowa stała na drodze do szansy na jego normalne życie. Tylko dzięki waszej pomocy jest to możliwe!
DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
 
…dla Michała
 2 stycznia 2017 roku podczas kąpieli nastąpiła nieprawidłowość w wentylacji – doszło do cofnięcia się spalin i Michał zatruł się tlenkiem węgla.
Pogotowie przetransportowało go do szpitala w Katowicach a następnie do Sosnowca do Regionalnego Ośrodka Ostrych Zatruć z Oddziałem Toksykologii Klinicznej. Przeprowadzone badania wykazały zawartość tlenku węgla we krwi 33%.
Po pięciu dniach od zdarzenia Michał się wybudził, było wszystko w porządku – wiedział co się stało i gdzie jest, odpowiadał na zadawane pytania, żartował.
Niestety dwa dni później doszło do znacznego pogorszenia stanu zdrowia, od 8 stycznia nie ma z nim kontaktu – słyszy ale nie mówi, na bodźce zewnętrzne reaguje skurczami mięśni i skokiem pulsu. Szansą na powrót do normalnego życia jest systematyczna rehabilitacja, która nie jest finansowana z NFZ.
 DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj lub tutaj by dowiedzieć się więcej.
 
 
…dla Agatki
Agatka urodziła się z wadą serca, Agatka w wieku 2 miesięcy przeszła pierwszą operację serca. Wada okazała się bardziej rozległa niż lekarze początkowo przypuszczali, na szczęście Agatka to dzielna i waleczna dziewczynka, jej stan się poprawiał, aż w końcu po 3 tygodniach pobytu w szpitalu rodzice mogli zabrać maleńką do domu. Jakiś czas później mamę Agatki zaczęło niepokoić lekko uciekające lewe oczko dziewczynki – po licznych badaniach potwierdziło się najgorsze przypuszczenie – siatkówczak lewego oczka.Guz jest duży: 17×10 mm. Rak oczko dosłownie zżera, choroba postępuje w zastraszającym tempie. Koszt leczenia za granicą przekracza jednak możliwości rodziców , rodziny i przyjaciół, kwota za leczenie jest zaporowa i dla nich samych niemożliwa do zdobycia.

 DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
 
zrzutka_pl
 
…dla Agaty
18 sierpnia w wyniku wypadku w pracy przy przecinarce kredek, której bęben zahaczył o rękawiczkę wskutek czego lewa ręka znalazła się w maszynie. Otwarte złamanie czterech palców, w tym dwa palce zmiażdżone z ranami szarpanymi i zabrudzonymi od grafitu, grożące wdaniem się martwicy. Oprócz tego kawałek palca do wycięcia wraz z paznokciem. Jedyna szansa ,że ręka będzie całkiem sprawna to długa i systematyczna rehabilitacja, a tylko część z niej będzie finansowana przez NFZ. Konieczna będzie również rehabilitacja prywatna, na którą dziewczyna nie ma środków.
DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
 
WCZEŚNIEJSZE AKCJE 

…dla Oresta
Orest – 3-miesięczny chłopczyk o wyjątkowym imieniu ma wyjątkowo niebezpieczną wadę serca. Jak tykająca bomba, wada stanowi śmiertelne zagrożenie dla jego życia. Serce dziecka wymaga pilnej naprawy, bo inaczej, zamiast długiego i szczęśliwego życia, czeka go śmierć.Termin operacji wyznaczono już na styczeń 2017 roku – musi być zrobiona, gdy Orest jest w odpowiednim wieku, bo inaczej może być za późno! Kwota do zebrania jest ogromna, a czasu jest bardzo mało
DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj.
1-3134
…dla Kordianka
Chłopiec ma 7 lat. Od czterech niewyobrażalnie cierpi, jego ciało wykręca się nienaturalnie z bólu i nikt nie jest w stanie mu pomóc -wszystko to za sprawą wadliwego genu zdiagnozowanego jako dystonia o podłożu immunologicznym, uszkodzenie genu VAC14. W momencie gdy dotarła do rodziców Kordianka informacja o tym, że nie jest jedynym przypadkiem tej choroby na całym świecie i jest młodszy chłopiec – Beniamin, czterolatek z Michigan, który żyje z takim piętnem jak Kordian, pojawiła się również nadzieja na skuteczne leczenie i wyzdrowienie Kordiana. Obecnie jedyna szansa na poprawę stanu chłopca to leczenie w ośrodku naukowym w USA. Wyjazd i terapia niosą za sobą konieczność zebrania dużej kwoty. 
DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
 
zrzutka_pl
…dla Kacpra

Pod koniec lutego br. mama zauważyła u Kacpra dziwny odblask w oku. Rozpoczęła się wędrówka po szpitalach, pojawiła się tragiczna diagnoza – siatkówczak. Szansą na uratowanie małego życia jest specjalistyczne leczenie w klinice w Nowym Jorku. Do uzbierania prawie 500 tys. złotych – kwota przekraczająca możliwości finansowe rodziny Kacpra. Dołączcie do drużyny Kacperka, pomóżmy uratować małego – tym bardziej, że nowotwór pokonał już jego siostrzyczkę…
DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
 
…dla Kariny
Karina cierpi na dystorfię kończynowo – obręczową, która utrudnia jej normalne funkcjonowanie. Dzięki intensywnej rehabilitacji i terapii mezenchymalnymi komórkami macierzystymi, jest szansa, że nigdy nie będzie musiała korzystać z wózka inwalidzkiego. Terapia jest eksperymentalna, dlatego też nie jest refundowana. Jej wyniki są jednak bardzo obiecujące i pozwolą Karinie na dotrwanie w dobrej kondycji do terapii genetycznej. 
DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
…dla Karolka
Karolek Gumienny potrzebuje pomocy w walce z adrenoleukodystrofią. Jedynym ratunkiem dla Chłopca jest przeszczep komórek macierzystych i kosztowne leczenie madykamentami takimi jak olej Lorenza. Wydatki związane z leczeniem Karolka pochłaniają bardzo dużo pieniędzy. 
DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj i dowiedz się więcej.
 
 
WCZEŚNIEJSZE AKCJE (17.08.2016 r.)
1-3134

 

 

…dla Adasia
U chłopca tuż po urodzeniu zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni. Eksperymentalne leczenie Adasia trwa. Rodzice każdego dnia udowadniają, że z SMA można walczyć i wygrywać. Aby leczenie było jeszcze skuteczniejsze, eksperyment Adasia został poszerzony o dodatkowy lek SMN2 Morpholino, który podawany będzie co 45 dni, czyli 8 razy w przeciągu roku. Kwota potrzebna na uratowanie chłopca jest teraz jeszcze większa, ale dzięki tym pieniądzom szanse na jego lepsze życie rosną.
DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj.

 

…dla Karoliny
Kala ma 34 lata. Od maja 2011 roku zmaga się z nieoperacyjnym złośliwym nowotworem mózgu gwiaździakiem z rodziny glejaków. Po wyczerpaniu możliwości leczenia w Polsce, trafiła na eksperymentalne leczenie do kliniki w Berlinie. Niestety czteromiesięczna terapia nie przyniosła zamierzonego skutku. W lutym 2013 roku trafiła na terapię genową w Houston w USA. Wszystko szło rewelacyjnie, guz zmniejszył się o 50%, ale nerki nie wytrzymały obciążającego leczenia. Teraz jedyną opcją dla niej jest rozpoczęcie kolejnej fazy, której koszt przekracza jej możliwości finansowe…

DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
 

…dla Szymona
Chłopiec ma 11 lat. Cierpi na zespół de Grouchy’ego – tj. 18 wad wrodzonych w obrębie twarzoczaszki, kończyn górnych i dolnych, wzroku, słuchu, narządów wewnętrznych, układu moczowego oraz wrodzoną wadę serca (TOF). Szymon potrzebuje operacji serca – zabieg wszczepienia nowoczesnej zastawki Melody. Operacje może wykonać dr Malec w Niemczech (Muster), potrzebna jest jednak kwota ponad 200 tys. zł na zabieg. Przekracza ona niestety możliwości finansowe rodziców i rodziny…

DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
 
…dla Stasia
Serduszka Stasia nie można już przywrócić do stanu jak u zdrowego dziecka. Jest zbyt zdeformowane, aby pracować normalnie, ale można je przebudować tak, aby Staś żył. Jeśli uda mu się nadać kształt i zmusić je do pracy będzie to jak drugie narodziny chłopca z połową serduszka.

DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
 


…dla Szymonka
Szymonek w wieku 3 miesięcy rozpoczął chemioterapię a tym samym walkę z potężnym przeciwnikiem – siatkówczakiem. Mimo intensywnego leczenie, rak nie odpuszcza – każde kolejne badanie wskazuje na wznowę. Jedyną szansą jest leczenie w Stanach Zjednoczonych, którego koszt jednak przekracza możliwości finansowe rodziców. Potrzeba 2 mln złotych!

DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
avalon
…Dla Lilianki
Lilianka w październiku 2015 roku, mając niespełna 5 miesięcy, zachorowała na nowotwór złośliwy mózgu. Przeszła bardzo cięzką i ratującą życie operację. Pooperacyjnymi ubocznymi skutkami jest porażenie nerwu gardła, które powoduje problemy z połykaniem tzw. zespół opuszkowy. Doprowadził on do obustronnego zapalenia płuc przez co miała i ma do tej pory duże problemy z oddychaniem i musiała przejść kolejną operację założenia rurki tracheostomijnej. Cały czas jest na bardzo silnych antybiotykach, które powodują obniżenie odporności i nie ułatwiają dalszego leczenia.
DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
 
 
 
WCZEŚNIEJSZE AKCJE (17.08.2016 r.)
 
1-3134
…dla Marty Szwonder
Operacja rekonstrukcji w nieprawidłowy sposób zrośniętych kości po operacji przeprowadzonej w Polsce, odbyła się 25 listopada i trwała aż 9 godzin. W tym czasie dr Paley stworzył „nowy szkielet” kończyn dolnych; przemodelował w nieprawidłowy sposób zrośnięte kości udowe, podwichnięte biodra, a także prawą stopę. Marta po wielu latach otrzymała szansę powrotu do samodzielnego chodzenia.Po wykonaniu serii niezbędnych badań doktor Paley zdecydował, że operacji wymaga również odcinek lędźwiowy kręgosłupa Marty.
Jedyną szansą, która pozwoli Marcie stanąć na nogi jest kosztowna operacja w klinice w USA.Tylko tam mogą jej pomóc przywrócić zdolność samodzielnego chodzenia. Koszt to 240 000 złotych.
DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
 
 
…dla Szymka
11 lat temu przyszedł na świat chłopiec, który miał bardzo szybko z niego odejść. 18 wad wrodzonych w obrębie twarzoczaszki, kończyn górnych i dolnych, wzroku, słuchu, narządów wewnętrznych, układu moczowego, dopiero po pięciu latach doczekało się nazwy – Zespół Grouchy’ego! Choroba genetyczna 18 chromosomu, która sprawia, że Szymek nigdy nie będzie taki jak rówieśnicy.Chłopiec przeszedł już trzy ciężkie operacje, w tym tę na otwartym sercu, przy użyciu płuco – serca. Wielką i niepowtarzalną szansę na to by chłopiec nadal cieszył się życiem, dał dr Malec. Szymek może dostać nowoczesną zastawkę i może przejść zabieg w optymalnym, najlepszym dla niego czasie — teraz, jednak aby to było możliwe, niezbędne jest zgromadzenie znacznych środków finansowych na operację.
DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
 
 
… dla Szymona
Szymon urodził się z wadą serca, której nikt podczas ciąży nawet nie podejrzewał. Pierwsze badania zaraz po narodzinach wskazały, że coś jest nie tak jak być powinno… Artezja zastawki tętnicy płucnej, hipoplazja prawej komory serca, ubytek międzykomorowy, przetrwały przewód tętniczy, drożny otwór owalny i zwężenie lewej tętnicy płucnej. Jakby tego było mało chłopcu doskwiera niedorozwój oka oraz niedosłuch. Rodzice proszą o wsparcie finansowe operacji serca Szymona w szpitalu w Munster, w Niemczech. Tylko dzięki niej, ich synek będzie mógł się cieszyć życiem. 

DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj
 
 
 
 …dla Olka
Olek miał tylko kilkanaście miesięcy, kiedy zaatakował go śmiertelny nowotwór, wyrwał z ramion rodziców i rzucił na ring onkologicznego piekła. Od dwóch lat jego drugim domem jest szpital, gdzie zamiast radosnego dzieciństwa jest rozpaczliwa walka o to, by ocalić wzrok, zdrowie i życie. Walka, w której dostępne metody już się kończą, w której ratunek jest za oceanem. Kwota za leczenie wydaje się ogromna. Ale uwolnienie dziecka od trwającego 2 lata onkologicznego koszmaru jest bezcenne. Olek ma tylko 3 lata. Rodzice potrzebują pomocy.
DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj
 
 
 
…dla Laury
Sześć miesięcy. Tyle dokładnie mają rodzice Laury na uratowanie jej przed upośledzeniem. Jeśli do tego czasu nie uzbierają pieniędzy na operację, ich dziecku grozi niepełnosprawność intelektualna i ruchowa. Laura ma zespół Aperta, co powoduje, że jej główka nie rośnie. Ale mózg tak. Musi mieć przeprowadzoną operację czaszki, w przeciwnym razie w jej mózgu zajdą nieodwracalne zmiany. Laura rośnie. A zegar tyka…
DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj
 
 
 picture-8
…dla Jerzyka
Chłopiec urodził się 9 maja 2016 roku w warszawskim szpitalu przy ul. Karowej. Celowo właśnie tam, ponieważ już w 22. tygodniu ciąży jego rodzice dowiedzieli się, że urodzi się bardzo chory. Serce Jerzyka wymaga dwóch rozległych operacji – pierwsza z nich powinna odbyć się w IV kwartale tego roku, druga, gdy chłopczyk skończy 2 latka. Jego rodzice bardzo dokładnie zapoznali się z możliwościami leczenia w kraju, rozmowy z innymi rodzicami, wyniki leczenia, zbyt długi czas oczekiwania na zabiegi w Polsce, mnogość powikłań pooperacyjnych – to kwestie które nakazały im szukać pomocy dla dziecka w Niemczech, u prof. Malca. Jedyna bariera to koszty leczenia Jerzyka w Niemczech.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
 
 
 
WCZEŚNIEJSZE AKCJE (8.06.2016 r.)
 
pobrane (1)
…dla Gabrysi
4,5 letnia Gabrysia cierpi na rzadką odmianę białaczki – młodzieńczą białaczkę mielomonocytową. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczep szpiku kostnego lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Rejestrujcie się jak potencjalni dawcy i dajcie szansę Gabrysi i innym potrzebującym.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj lub odwiedź jej fanpage’a na facebook’u.
 
 
zrzutka_pl
…dla Adasia
Adaś- maleńki chłopiec, który urodził się chory na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Nie może ruszać nóżkami, rączkami i z trudnością porusza główką. karmiony jest sondą… Potwór SMA zabrał mu siły na tyle, że stracił możliwość wzięcia udziału w badaniach eksperymentalnych. Niedługo czeka go tracheotomia – Adaś nie będzie już sam oddychał. Pojawiło się jednak światełko w tunelu, które pozwala optymistycznie spojrzeć w przyszłość chłopca. Zastrzyki dla małego bohatera – koszt nie jest mały bo 12 tysięcy USD co 45 dni. Prosimy Was o pomoc w tej nierównej walce, aby przeszkoda nie były pieniądze.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
 
…dla Ani
Dwuletnia Ania Mrówczyńska – cierpi na Zespół Leigha (śmiertelna, metaboliczna, degeneracyjna choroba). Ania nie chodzi, nie mówi… Każdy dzień to ogromna walka dla niej i dla jej całej rodziny,… walka o jej każdą sekundę życia. Maleńka musi korzystać z bardzo drogich suplementów (miesięczny koszt to ok. 6000zł), rehabilitacji a także wizyt u lekarzy. Oprócz rehabilitacji rodzice zbierają środki na specjalistyczny wózek inwalidzki, materac z polem magnetycznym, wyjazd na delfinoterapię.
Wspólnie możemy sprawić, aby Anusi żyło się lepiej, aby jej życie wydłużyć, aby mogła cieszyć się każdym dniem…
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj lub odwiedź jej fanpage’a na facebook’u.
 
 
…dla Michałka
Michałek urodził się całkiem zdrowy, po pół roku okazało się jednak, że coś jest nie tak z jego oczkiem. Okuliści potwierdzili najgorsze – maluch cierpi na siatkówczaka obuocznego. 
Michaś rozpoczął chemioterapię i swoją walkę z rakiem. Na początku kwietnia pojawiła się niestety duża wznowa nowotworu w prawym oczku…szanse na pokonanie siatkówczaka i uratowanie oka dramatycznie się zmniejszyły. Cały czas wisi nad nim widmo usunięcia obu oczek. Pomóc może jedynie Dr Abramson w Nowym Jorku. Koszty leczenia są ogromne i przekraczają milion złotych… Rodzice proszą o wsparcie, aby ich synek zachował życie, zdrowie i wzrok.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
 
…dla Stasia
03 marca 2015 roku zdiagnozowano u Stasia chorobę genetyczną SMA1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Na dzień dzisiejszy choroba ta uznana jest za śmiertelną i nieuleczalną. SMA odbiera Stasiowi możliwość ruchu a w najbliższym czasie, odbierze też zdolność samodzielnego oddychania, jedzenia, uśmiechania się. W przypadku SMA1 objawy choroby postępują bardzo szybko, każdego dnia mięśnie robią się coraz słabsze. Staś potrzebuje pieniędzy. Każda wpłata, to szansa na regularną rehabilitację, zakup potrzebnej aparatury i pobyt Stasia w zagranicznym szpitalu. Przyłącz się i pomóż Stasiowi wygrać z SMA.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Odwiedź jej fanpage’a na facebook’u.

1-3134…dla Martynki
Mała Marta walczy ostatkiem sił z nowotworem mózgu – glejakiem. Cierpienie Martusi przerywają już jedynie ciągłe ataki epilepsji, po których traci przytomność. Po pierwszej, nieudanej niestety terapii immunologicznej w Niemczech, pojawiła się ostatnia szansa na uratowanie życie dziewczynce. Szansą tą jest dr Herzog, który chce zawalczyć o Martusię, która może zostać przyjęta do kliniki w Giessen. Terapia skojarzona to połączenie leczenia immunologicznego z radioterapią 4D, hipertermią, terapią magnetyczną i hiperbaryczną. To ostatnie zmasowane uderzenie w raka i zarazem ostatnia szansa na to, by Marta żyła! Padła cena za to życie – 150 000 Euro. Rodzice błagają o pomoc!
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

 
 
logo_iskierka
…dla Julii
Julia zachorowała w marcu 2016 roku na zapalenie płuc. Podczas choroby straciła całkowicie apetyt więc zaniepokojeni rodzice udali się do szpitala, żeby zbadać sytuację. W czasie rutynowych badań USG ordynator oddziału wykrył u Julki dużych rozmiarów guza w jamie brzusznej – neuroblastoma III stopnia. W parę dni później dziewczynka trafiła na oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu. Rodzice proszą o wsparcie finansowe na dalszą walkę z chorobą Julki i późniejszą rehabilitację.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
 
…dla Kacperka
Kacper urodził się 15.03.2010 roku i od pierwszych dni swojego życia walczy z następstwami błędów lekarskich popełnionych podczas porodu. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce w postaci cztero-kończynowego niedowładu spastycznego,małogłowie oraz padaczkę (Zespół Westa). Choroby te powodują, że nie potrafi chodzić, siedzieć a nawet stabilnie utrzymać główki, jednak z każdym dniem dzielnie walczy o zdrowie! Rodzice chcą uchronić go od bólu jaki towarzyszy mu całe życie ze względu na wzmożone napięcie mięśniowe a także ataki padaczki lekoodpornej, które niszczą to co już jest wypracowane. Dzięki środkom finansowym mogą opłacać rehabilitacje, turnusy, sprzęt rehabilitacyjny, leczenie aminokwasami oraz operacje – miesięczne koszty sięgają około 3000 zł, co w skali roku daje ogromne sumy i przekracza ich możliwości finansowe.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
 
PARAGWAJ
Są Misją Medyczną do Paragwaju. Wolontariuszami medycznymi z ramienia Stowarzyszenia Śląska Misja Medyczna „To-Misja”. Teraz chcą wybudować szpital, który będzie służył najuboższym dzieciom i dorosłym mieszkańcom slumsów w miejscowości Guarambare w Paragwaju.
Pracują pięć lat w slumsach. Ich Przyjaciołom ze slumsów NIKT nie pomaga. Oni robią to przez tych, którzy im pomagają… Przez Ciebie…:)
Własnymi środkami od pięciu lat: rozdają darmo lekarstwa, opatrunki, leczą i pielęgnują. Wybudowali przychodnie i utrzymują pracującą w niej pielęgniarkę.
Brakuje szpitala, brakuje karetki… By móc objąć i dać komfort życia wyrzuconym poza nawias społeczeństwa ludziom szukają pomocy. Pomożesz?
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

————————————————————-

 

WCZEŚNIEJSZE AKCJE (23.02.2016 r.)

…dla Patrycji i Agatki
Patrycja i Agata chorują na pęcherzykowe oddzielenie naskórka. Aby dziewczynki mogły w miarę normalnie funkcjonować, potrzebne są bardzo drogie lekarstwa, ciągłe zmiany opatrunków i plastrów czy wizyty u specjalistów. Niestety brakuje pieniędzy na leczenie dziewczynek, tańsze zamienniki nie działają tak samo. Zebrane środki zostaną przekazane na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i wykorzystane na zakup lekarstw, plastrów, opatrunków i wizyty lekarskie, a także wyjazd do kliniki EB w Austrii, zajmującej się leczeniem pęcherzykowym oddzieleniem naskórka, gdzie Patrycja i Agata będą miały szansę na nowe życie.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj

1-3134…dla Emila
Emil ma wrodzoną wadą serca pod postacią tetralogii Fallota z zarośnięciem zastawki tętnicy płucnej oraz połączeniami systemowo-płucnymi i skrajną hipoplazję tętnic płucnych. Wada tak skomplikowana, że do tej pory żaden lekarz nie chciał podjąć się leczenia. Pojawiła się nadzieja na operację w USA… cena sięga ponad 1,5 mln dolarów. To byłaby pierwsza operacja z dwóch lub trzech, z około 3-6 miesięcznymi przerwami pomiędzy etapami. Pierwszy etap powinien być wykonany w czerwcu – jest to optymalny czas, ponieważ sytuacja dzieci z tą wadą szybko się zmienia – niektóre kolaterale mogą zanikać lub się zwężać. Suma zawrotna, ale rodzice wierzą, że wspólnymi siłami uda się zebrać potrzebne środki. Liczy się każda złotówka i każdy dzień…
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj

dla Piotrusia
10-miesięczny Piotruś choruje na siatkówczak obuoczny. Rodzice skonsultowali już przypadek synka z wybitnym specjalistą dr Abramsonem z Nowego Jorku. Otrzymali kosztorys na bardzo kosztowne leczenie. Pilnie potrzebują półtora miliona złotych!
W przypadku zaawansowanej choroby może dojść do usunięcia obu oczek. Pomóżmy chłopcu je ocalić!
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj

pobrane (1)dla Marcelka
Chłopiec cierpi na złożoną wadę serca. Brak lewej komory, zarośnięta zastawka, ubytek przegrody międzykomorowej.  Jedyną szansą na nowe, lepsze życie dla Marcelka  jest skomplikowana operacja serca. Choć takie zabiegi wykonuje się w polskich szpitalach, lekarze nie wyznaczyli  nawet terminu. Kolejki są ogromne, a kardiolodzy powinni przeprowadzić zabieg między 4 a 6 miesiącem życia dziecka. Rodzice boją się, że powtórzy się sytuacja sprzed kilku miesięcy i znów będą musieli patrzeć, jak ich dziecko ociera się o śmierć. Operację od ręki gwarantuje niemiecka klinika. Koszt 35 tysięcy euro. Rodzice zbierają teraz każdy grosz. 
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
Marcelowi można pomóc również dokonując wpłat na rachunek Fundacji:
86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Marcel Skwarek”
Dla wpłat zagranicznych:
USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024 z dopiskiem „Marcel Skwarek”
EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022 z dopiskiem „Marcel Skwarek”

…dla Michała
Michał walczy z chorobą nowotworową – ziarnicą złośliwą – HODGKINA – układowa choroba nowotworowa układu chłonnego (chłoniak), zajmująca węzły chłonne i pozawęzłową tkankę limfatyczną. Michał jest leczony na oddziale Hematologii w Gorzowie Wielkopolskim bardzo silną chemioterapią. Obecnie przeszedł już szósty cykl chemioterapii. Przed nim kolejne, dlatego zbieramy pieniądze, które są niezbędne na dalszy okres leczenia Michała. Pozyskane pieniądze umożliwią Michałowi ciągłość leczenia, dostępność leków.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, numer KRS 0000221146. Cel szczegółowy: Michał Wojtuń.
Wpłaty na konto FUNDACJI: Bank Śląski O/Krosno nr 58 1050 1458 1000 0022 8442 0169 z dopiskiem MICHAŁ WOJTUŃ.

pobranedla Oliwki
Dziewczynka ma 5 lat, chorobę zdiagnozowano u niej w styczniu 2015 r. Na początku podejrzewano u Oliwki inny rodzaj guza, podano chemię, która miała go zniszczyć, jednak po dwóch tygodniach okazało się, że to neuroblastoma III stopnia. Guz był wielki 10×10 cm, pływał po całym brzuszku, powodując stany zapalne na nerkach i wątrobie. Oliwka cały czas jest poddawana specjalistycznemu leczeniu. Lekarze robią co mogą. Jednak, aby Oliwka miała szansę wygrać z chorobą, konieczna jest terapia w Niemczech, która w Polsce nie jest refundowana przez NFZ. Obecnie trwa zbiórka środków na leczenie terapią przeciwciałami anty- GD2. Wyjazd zaplanowany jest na maj 2016.
DZIAŁAJ, POMAGAJ!
DAROWIZNĘ można wpłacać bezpośrednio na konto nr:
Fundacja WSPÓLNA NADZIEJA
ING 78 1050 1230 1000 0090 9266 1603 z dopiskiem: „Darowizna dla Oliwki 24”

… dla Karolinki
3-miesięczna Karolinka z Krakowa cierpi na wadę genetyczną zwaną Zespołem Aperta, który objawia się m.in. zdeformowaną główką i wytrzeszczem oczu, połączonymi paluszkami u nóżek i rączek i ciągłym bólem. Czaszka Karolinki nie rośnie, mózg tak – skomplikowana operacja główki dziewczynki musi zostać wykonana zanim skończy ona rok. Czas odgrywa ważną rolę, ponieważ wraz z wiekiem ciśnienie wewnątrzczaszkowe niebezpiecznie wzrasta, co grozi upośledzeniem umysłowym, utratą wzroku i słuchu, a nawet śmiercią. Dr Jeffrey Fearon z Kliniki Craniofacial Center w Dallas – jeden z najlepszych chirurgów leczących dzieci z tym zespołem z całego świata – zgodził się podjąć leczenia dziewczynki. Koszty leczenia to 95 000 $, czyli 375 tys. złotych – brakuje jeszcze 150 tys. złotych.
DZIAŁAJ, POMAGAJ!
DAROWIZNĘ można wpłacać bezpośrednio na konto nr:
Fundacja WSPÓLNA NADZIEJA
ING 78 1050 1230 1000 0090 9266 1603 z dopiskiem: ” Darowizna dla Karolinki 24 „

dla Marty
Zbiórka pieniędzy na wyjazd i operacje 5-letniej Marty. U Mart zdiagnozowano guza mózgu tuż przy konarze, najgroźniejszy z możliwych o wymiarach 6×5 cm. Guz jest w Polsce nieoperacyjny niestety i dlatego są zbierane pieniądze na jej wyjazd do Niemiec na zabieg. Potrzebna kwota to około 100 tys. euro.
DZIAŁAJ, POMAGAJ!
Fundacja „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka”
KRS 0000249753
Nr konta: 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630
W TYTULE: MARTA DOBSKA

…dla Hani
Dziewczynka urodziła się w 25 tyg.ciąży jako skrajny wcześniak ważyła zaledwie 590 gram. Około 7 miesięcy przebywała w szpitalach. Hania miała siostrę blizniaczkę która zmarła po 2 tygodniach życia z powodu zatrzymania się pracy nerek. Hania nie widzi na żadne z oczek mimo operacji przyklejenia siatkówki, a także cierpi na porażenie mózgowe dziecięce, padaczkę lekooporną spastyczność przez która nie trzyma główki, nie mówi, nie komunikuje się, przejawia słaby odruch ssania, w konsekwencji je wszystko zmiksowane bo karmienie łyżeczką powoduje odruch wymiotny. Nie chwyta zabawek, czasem jedynie paluszek. Szansą dla plepszenia jakości życia Hani –  psychicznego (zmniejszenie napadów padaczkowych) i fizycznego ( polepszenie motoryki), jest przeszczep komórek macierzystych, co wiąże się z kosztem ok. 90 000 zł
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

 

Niezmiennie zachęcamy do wspierania Fundacji Window of Life:
windowoflife
———————————————————————-
 
WCZEŚNIEJSZE AKCJE (19.01.2016 r.):
 

dla Julii
Julka przyszła na świat w 40 tygodniu przez cesarskie cięcie, gdyż w ostatnim momencie okazało się, że jest zbyt mała i słaba do naturalnego porodu. Od tego momentu zaczęła się bezustanna walka o życie dziewczynki: kolejne operacje – oczu, serduszka, niekończące się napady padaczki, badania. Julka choruje na Zespół Wolfa-Hirschhorna – zespół wad wrodzonych. To bardzo rzadka i nieuleczalna choroba genetyczna. Julka przez 3 lata swojego życia tylko raz była na turnusie rehabilitacyjnym. Jej mama potrzebuje wsparcia finansowego, aby zapewnić Julce odpowiednią opiekę i specjalistyczną rehabilitację.
DZIAŁAJ, POMAGAJ!
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem:“400 pomoc w leczeniu Julii Kapały”
wpłaty zagraniczne:
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP

 
dla Marcelinki
Marcelinka ma tylko 10 miesięcy. Cierpi na siatkówczaka – złośliwego raka oka. Niestety w Polsce jedyną skuteczną metodą jest usunięcie oka. Jednak istnieje klinika w USA która jest w stanie uratować oko. Potrzebna jest suma 1,5 MLN złotych. Część pieniążków już jest… Rodzice proszą o wsparcie.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

 

 

pobranedla Mikołaja
Mikołaj urodził się z wrodzoną wadą serca i już w 12 dobie życia przeszedł skomplikowaną, 7-godzinną operację kardiochirurgiczną. Na chwilę obecną jest już po 4 takich operacjach. Zdiagnozowana wada serca, mózgowe porażenie dziecięce, lekooporna padaczka objawowa, niedoczynność tarczycy powodują, że musi być otoczony nieustanną, troskliwą opieką. Chłopiec jest stale rehabilitowany, by móc w przyszłości samodzielnie siedzieć, raczkować, może w końcu chodzić a także mówić i po prostu normalnie żyć. Aby było to możliwe rodzice starają się zapewnić Mikołajowi sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny, odpowiednią rehabilitację i terapię. Będą wdzięczni za wsparcie finansowe w walce o zdrowie syna.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

 

dla Agaty
Agatka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową (rozszczep kręgosłupa) iwodogłowiem. Dziewczynka ma niedowład wiotki kończyn dolnych, nie rusza nóżkami i nie ma w nich czucia, ma też liczne problemy ortopedyczne takie jak kifoza, zwichnięte bioderka, wada kolan i stóp, deformacja klatki piersiowej. Agatka ma też neurogenny pęcherz moczowy, musi być systematycznie cewnikowana, aby uniknąć infekcji i zakażeń układu moczowego. Niedawno pojawiła się też epilepsja.Teraz, pomimo, że nie ma czucia w nóżkach potrafi samodzielnie siedzieć, przemieszcza się pełzając, coraz więcej rozumie i nawiązuje lepszy kontakt z otoczeniem. Agatka wymaga minimum 3 godzin rehabilitacji w tygodniu, koszt jednej godziny to 60 złotych. Niestety koszty leczenia i rehabilitacji są bardzo wysokie i rodzice nie są w stanie samodzielnie podołać wszystkim wydatkom związanym z usprawnieniem Agatki, dlatego proszą o wsparcie finansowe.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

 

zrzutka_pldla Immanuela
Immanuel to chłopczyk, który urodził się z olbrzymim wodogłowiem, ma również padaczkę i nie potrafi płakać.. Był także niewidomy jednak dzięki intensywnym rehabilitacjom niedawno odzyskał wzrok. Jest dzieckiem leżącym jednak dzięki bieżącym rehabilitacjom powoli zaczyna podnosić główkę, to one pomagają mu pokonywać bariery choroby. Chłopiec nie ma niestety rodziców, opiekuje się nim babcia, która bez wsparcia nie będzie w stanie podołać wyzwania jakie stawia przed nią choroba chłopca. Prośba o wsparcie na turnus i dalszą rehabilitacje Immanuelka.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

 

dla Fabiana
Fabian urodził się w Olsztynie. Nic nie wskazywało na to co wydarzy się za kilka miesięcy – chłopiec zachorował na rdzeniowy zanik mięśni SMA. W chwili obecnej nie ma na to lekarstwa, postęp choroby można spowolnić poprzez codzienną rehabilitacje. Potrzebne są mu również specjalistyczne sprzęty. Badania nad skutecznym lekiem trwają intensywnie, rodzice z nadzieją obserwują postępy badań klinicznych i wierzą, że w końcu uda się zakwalifikować Fabiana na badania. Tymczasem proszą o pomoc w zakupie potrzebnego sprzętu: Inhalator około 200 zł, mata do hydromasażu 3000zł, rehabilitacja około 2000zł na miesiąc,  suplementy diety wzmacniające odporność ok 550 zł na miesiąc, koszt wyjazdu do Włoch na specjalistyczne badania około 6500-7000tys.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

 

logo_iskierka

dla Ani
Wszystko rozpoczęło się w momencie, kiedy dziewczynce zaczęły dokuczać dolegliwości bólowe stopy. Kiedy jakiś czas później pojawiły się bóle brzucha oraz stany gorączkowe zdecydowano o przyjęciu na oddział pediatryczny, gdzie przeprowadzone badania dały podejrzenie choroby nowotworowej. Ania została skierowana w trybie pilnym na oddział onkologiczny GCZD w Katowicach by dokładnie określić przyczynę złego stanu zdrowia. Tam rozpoznano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Wspólnie możemy wesprzeć Anię i jej rodzinę poprzez dokonanie wpłaty na indywidualny numer subkonta, na którym gromadzone są środki na wsparcie procesu leczenia dziewczynki. Zachęcamy także do przekazania 1% podatku na rzecz Ani.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

 

dla Milenki
Milenka urodziła się zdrowa. W wieku 6 tyg. została zaszczepiona infanrix Hexa 5w1 po czym zachorowała na obustronne zapalenie płuc poszczepienne , w wyniku czego doszło do niedotlenienia. Dziewczynka ma stwierdzoną encefalopatie, małogłowie oraz padaczkę lekooporna, a także wrodzona cytomegalie oraz obniżone napięcie mięśniowe w linii głowa-tułów. Uszkodzenie kory mózgowej spowodowało to, że Milenka nie wiadomo co widzi. Obecnie Milenka na 4,5 roku , nie potrafi siedzieć, chodzić, mówić , nie raczkuje, nie przewraca się na boki, nie rozwija się jak 4,5 letnie dziecko. Ma opóźnienie psychoruchowe. Aby mogła w miarę możliwości rozwijać się, potrzebna jest intensywna rehabilitacja i sprzęt, dzięki któremu Milenka może wracać do zdrowia. Turnusy rehabilitacyjne oraz delfinoterapia są bardzo kosztowne, dlatego rodzice proszą o wsparcie finansowe.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

 

 

Niezmiennie zachęcamy do wspierania Fundacji Window of Life:
windowoflife
——————————————————————
WCZEŚNIEJSZE AKCJE (7.09.2015 r.):
1-3134
…dla Lilki
U Lili wykryto zespół Taussig-Bing, czyli dwuujściową komorę prawą z ubytkiem w przegrodzie międzykomorowej. Dodatkowo stwierdzono nieprawidłowości w obrębie aorty, jej koarktację oraz hipoplazję łuku. Po operacji pojawiły się powikłania, doszło do uszkodzenia płuc, zmian w mózgu, pojawiło się nieprawidłowe napięcie mięśniowe, oczopląs. Konieczny był kolejny zabieg – cewnikowanie serca z procedurą Rashkinda. W Polsce obrano kierunek leczenia, który zmierza do utworzenia serca jednokomorowego, które starczy Lili na kilkanaście lat. Pojawiła się nadzieja z poznaniem zdania prof. Malca z Niemiec, który może zoperować dziewczynkę. Konieczne jednak jest zebranie pieniędzy na operację (36 500 euro) to najważniejszy cel. 1/3 środków rodzicom udało się zebrać, zbiórka reszty trwa.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

 
 
pobrane
 
…dla Wiktorii
Wiktoria urodziła się 08.11.2012r. po 30 godzinnym porodzie, bez wód płodowych. Po porodzie nic nie wskazywało na to, że coś będzie nie tak. Po kilku dniach okazało się że Wiktoria ma mocne obniżenie napięcia mięśniowego, późno zaczęła raczkować, siadać i chodzić.Ponadto Wiktoria od 7 tygodnia życia choruje na: Dziecięce Zespoły Okresowe Często Poprzedzające Migrenę oraz zaburzenia rozwojowe i psychoruchowe.Wiktoria rozwija się wolniej niż dzieci w jej wieku, ale już widać ogromne postępy. Zaczęła chodzić, gdy miała 22 miesiące, choć ciągle się tego uczy. Nadal nie mówi. Nieustanna potrzeba rehabilitacji wymaga sporych nakładów finansowych. 
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj lub odwiedź jej fanpage’a na facebook’u.
 
…dla Nikoli
Dziewczynka urodziła się w 31 tygodniu ciąży. Była wcześniakiem. Ważyła1400 gram – tyle co mózg dorosłego człowieka,  mieściła się w dłoniach mamy. Przez kilka tygodni przebywała w inkubatorze, podpięta do respiratora, ponieważ nie mogła samodzielnie oddychać i miała wylew krwi do mózgu. W wyniku niedotlenienia mózgu wystąpiło u niej czterokończynowe porażenie mózgowe.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj lub wejdź na fanpage akcji poświęconej Nikolce pt. „Elbrus razem damy radę” na facebook’u. 
 
 
picture-8
…dla Zuzi
Zuzia urodziła się 18.09.2014r. z ciężką wadą serca HLHS – niedorozwojem lewej komory. Ma tylko połowe serca.

W 15 dobie życia przeszła ciężką operacje na otwartym sercu. Operację przeprowadza się w krążeniu pozaustrojowym i hipotermii głębokiej z zatrzymaniem krążenia. Gdyby nie operacja Zuzia nie przeżyłaby nawet dwóch tygodni.To był Pierwszy etap korekcji wady. Przed Zuzia jeszcze dwie ciężkie operacje. Druga operacja powinna być przeprowadzona w wieku sześciu miesięcy, niestety Polscy Kardiochirurdzy zwlekają z operacją. Ratunek dla Zuzi to operacja w Niemczech. Operacja Zuzi zaplanowana jest w II połowie 2015r.

Niestety koszt operacji jest dla ogromny i przewyższa możliwości finansowe rodziców.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
…dla Nikodema
W 21. tygodniu ciąży, podczas rutynowej kontroli przebiegu ciąży i prawidłowego rozwoju dziecka, u maleństwa stwierdzono zespół niedorozwoju lewego serca. Jednak nie taki „zwykły” – jeśli można mówić o „zwykłym” braku lewej, mocniejszej, ważniejszej połowy serca. Jakby problemów było mało między światłem lewej komory a lewą tętnicą wieńcową, zaopatrującą mięsień sercowy w krew jest przetoka. Niezwykle rzadka „kombinacja”.Teraz Nikodem jest bezpieczny, nic mu nie grozi – do momentu przyjścia na świat. Potem zacznie się walka. Potrzebna jest operacja, której podejmie się niemiecki prof. Malec, jednak to wciąż ok. 300 000 zł. Rodzice potrzebują wsparcia. 
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

 
 
 
Otrzymaliśmy także prośbę o udostępnienie informacji o projekcie lokalnej jednostki OSP w Lyskach, której załoga postanowiła użyć wszelkich możliwych i dostępnych im sposobów na zwiększenie szans na zakup nowego wozu strażackiego. Więcej informacji o inicjatywie podjętej przez grupę strażaków z OSP Lyski oraz o możliwości wsparcia pomysłu, można znaleźć tutaj
 
 
Niezmiennie zachęcamy do wspierania Fundacji Window of Life:
windowoflife
 
 
 
—————————————————————————————
WCZEŚNIEJSZE AKCJE (11.08.2015 r.):
logo_iskierka
…dla Pauliny Szołtysek
Paulina ma 16 lat i mieszka w Rybniku. Choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną od sierpnia 2014 roku. Przez miniony rok prowadziła niezwykle zaciętą walkę o zdrowie. Dotychczasowa terapia nie przyniosła oczekiwanych skutków i szansa Pauliny na wyleczenie jest teraz uzależniona od przyjęcia leku zarejestrowanego i stosowanego u osób dorosłych chorych na ostrą białaczkę limfoblastyczną w USA. Ten bardzo obiecujący lek nie jest jeszcze zarejestrowany w Europie i nie będzie finansowany przez NFZ. Wstępny koszt terapii wynosi ok. 150 tysięcy Euro (630 000 zł) a pierwsza dawka LEKU powinna zostać podana za ok. 2 miesiące.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
1-3134...dla Błażeja
Chłopiec urodził się z nierozwiniętą połową serduszka, Konieczne jest przeprowadzenie pilnej operacji mającej na celu usunięcie skrzepów, w najgorszym wypadku założenie „sztucznej tętnicy”, tzw. shuntu, który będzie dostarczał krew do niedotlenionego płuca, aby wywalczyć serca bicie.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
 
…dla Amelki
W drugiej dobie życia u dziewczynki zdiagnozowano guza na prawym nadnerczu. Trzy tygodnie później wszystko było jasne. Jednak guz. Do tego złośliwy.Wytrzeszcz gałek, sińce i ciągle łzawiące oczy. Neuroblastoma IV stopnia. Leczenie przeciwciałami anty-GD2, to klucz do życia dziewczynki.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
…dla Wojtusia
W pierwszej dobie życia lekarze zdiagnozowali u chłopczyka poważną wadę serca. Wojtuś ma w tej chwili skończonych 16 miesięcy a wrodzona wada jego serca ma ogromny wpływ na jego rozwój ruchowy. Wojtuś musi przejść operacje, która poprawi jego stan. Wykonane dotychczas cewnikowania nie poprawiły pracy jego serduszka, jedynie osłabiły już i tak wykończone maleńkie serce. Potrzebna jest operacja, aby dokonać całkowitej korekty wady. W przypadku Wojtusia liczy się czas, którego nie pozostało wiele.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
 
zrzutka_pl
dla Mai
Malutka Maja ma obecnie 7 miesięcy… Choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA1 czyli najgorszy typ. Jest to choroba genetyczna nieuleczalna, postępująca. Rokowania są fatalne… dzieci z tą chorobą nie żyją dłużej niż 2, 3 lata. Maja została zdiagnozowana jako 3 miesięczne niemowle i od tego momentu słabnie.Maja potrzebuje specjalistycznego sprzętu oraz równie istotnej, intensywnej rehabilitacji każdego dnia. Koszty z tym związane przekraczają możliwości rodziców.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

…dla Gabrysi
Pięciomiesięczna Gabrysia urodziła się z wadą serca i wymagała operacji. Zabieg się powiódł, ale dziewczynka nie ma dokąd ze szpitala wrócić. Jej dom jest w fatalnym stanie, a remont przerwała wieść o problemach Gabrysi. Rodzina prosi o pomoc.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
 
pobrane
 
 …dla Marcina
Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Zdążyć z pomocą. Choruje na zespół pozapiramidowy, dystonie miokloniczna.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
…dla Szymona
Szymon to także podopieczny Fundacji Zdążyć z pomocą. Również podobnie jak Marcin, choruje na zespół pozapiramidowy, dystonie miokloniczna.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 
pobrane (2)
 
…dla Dominiki
Misia urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, zespołem Polanda,niedowładem kończyn dolnych. W pierwszej dobie swojego życia przeszła plastykę przepukliny oponowo-rdzeniowej i założenie zastawki komorowo-otrzewnej. Aktualnie jest już po trzech takich zabiegach. Dziecko potrzebuje wieloprofilowej rehabilitacji i leczenia u specjalistów. Większość z tych wizyt jest prywatna, a koszty leczenia, dojazdów i rehabilitacji przerastają możliwości finansowe rodziców dziewczynki.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj lub lub odwiedź jej fanpage’a na facebook’u.
 
 
Fundacja-Podaj-Dalej-2
…dla Ksawerego
Rodzice chłopca wybrali się do lekarza bo miał tylko małego zeza, a diagnoza okazała się druzgocąca. Ksawery ma raka i to w obydwóch oczach. Bardzo rzadko zdarza się że dziecko ma raka oka, a jeszcze rzadziej że w obydwu oczach. W Polsce nie ma skutecznej metody na tego raka, ale znajomi rodziców opowiedzieli im o dzieciach, które wyleczyły się za granicą. Pierwszy był Kuba Szczepański potem Jaś Karwowski i Kacperek Siewniak. Wysłali więc dokumenty do szpitala w USA i dostali odpowiedź. Leczenie jest możliwe, ale najpierw trzeba wpłacić pieniądze.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj lub lub odwiedź jego fanpage’a na facebook’u.
 
 
Otrzymaliśmy także prośbę o udostępnienie informacji o akcji „Po marzenia na Hel” – inicjatywie podjętej przez grupę młodych strażaków dla chorej Klaudii. Poniżej można dowiedzieć się więcej.
Kliknij tutaj lub odwiedź fanpage na facebook’u.
 
 
 
 
Niezmiennie zachęcamy do wspierania Fundacji Window of Life:
windowoflife
 
 
 
 
 
——————————————————————————–  
WCZEŚNIEJSZE AKCJE (16.07.2015 r.)

pobrane


…dla Zuzi Skałbania
Zuzia jest 5 letnią dziewczynką. Ma małogłowie, zaburzenia rozwoju psychomotorycznego, cechy odmiany zespołu Dandy Walkera,zaburzenia przewodnictwa w drogach wzrokowych, nadwzroczność i astygmatyzm obojga oczu. Do tego niedowład kończyn górnych i dolnych. Jej rodzina i przyjaciele wciąż się nie poddają i zbierają pieniążki dla dziewczynki na leczenie i rehabilitacje
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

…dla Oliwii
Oliwia w połowie października przewróciła się i uderzyła, w wyniku czego doszło do zatrzymania krążenia, na skutek czego zapadła w śpiączkę. Obecnie dziewczynka przebywa w Klinice Budzik w Warszawie, gdzie przechodzi szereg zabiegów związanych z leczeniem i rehabilitacją. Niezależnie od stanu zdrowia dziecko może przebywać w Klinice do marca 2016 roku. Po opuszczeniu Kliniki dziecko będzie nadal potrzebować wieloprofilowej rehabilitacji i leczenia u specjalistów, oraz dalszej diagnostyki. Większość z tych wizyt będzie prywatna, a koszty leczenia bardzo wysokie.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj lub odwiedź jej fanpage’a na facebook’u.

…dla Wiktorii
U Wiki trzy lata temu wykryto guza mózgu. Przeszła ona dwie skomplikowane operacje, jednak mimo to nowotwór rozprzestrzenił się w miejsca nieoperacyjne. Zabiegi spowodowały paraliż prawej strony ciała, co wymaga kosztownej rehabilitacji, a to niestety w polskich realiach przekracza finansowe możliwości rodziców dziewczynki.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

1-3134

…dla Nikolki
Dziewczynka od czterech lat walczy z nowotworem złośliwym . W Polsce nie ma już szans na jej wyleczenie. Leczenie w klinice w Niemczech które zwiększy jej szanse na przeżycie aż o 20 % to koszt ok 300 tys. Rodzicom trzeba pomóc, bo sami tego nie są w stanie udźwignąć.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

…dla Kajtka
Urodził się z bardzo rzadką chorobą genetyczna skóry Epidermolysis Bullosa. Każdy dotyk powoduje, że na jego ciałku powstają bardzo bolesne pęcherze i trudno gojące się rany. Jego życie to ciągła walka z bólem, nie zna innego życia. Gdy się urodził na nóżkach i rączkach nie było skóry, a każdy dotyk sprawiał dziecku niewyobrażalny ból. Lekarze w szpitalu nie dawali mi szans na przeżycie, ale Kajtek się tak łatwo nie poddaje i każdego dnia walczy dalej.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj lub odwiedź jego fanpage na facebook’u.

…dla Ani
Obniżenie migdałków w móżdżku, zakotwiczony rdzeń kręgowy. Zespół Arnolda-Chiariego typu II. To diagnoza Ani, która z ust lekarza dowiedziała się, że prawdopodobnie czeka ją wózek, jeśli choroba nadal będzie postępować, a migdałki nadal będą obniżać się w stronę  rdzenia kręgowego może nawet dojść do upośledzenia. Ratunkiem jest operacja w Barcelonie, niestety koszt jest wysoki – 75 tys. euro. Zbiórka dla Ani wciąż trwa.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

picture-8


…dla Kamilka
Już w 14 tygodniu ciąży, podczas badania USG rodzice chłopca dowiedzieli się, że ich synek nie ma prawej komory serca. Trudno było uwierzyć, że można żyć tylko z połową serduszka. Jak się jednak okazało można i to całkiem normalnie, ale aby to mogło nastąpić koniecznie jest wykonanie III etapów trudnego leczenia operacyjnego. Kamilek jest świeżo po II etapie leczenia. Niestety to wciąż nie koniec.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

zrzutka_pl


…dla Alicji
Alicja urodziła się z szeregiem wad tj. Rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, porażenie kończyn dolnych, pęcherz neurogenny, zwichnięte bioderka oraz porażenie zwieracza. Mimo wielkich starań rodziców i opieki bardzo wielu specjalistów, mała Ala nie rusza nóżkami. Nadzieją dla niej są komórki macierzyste. Są już coraz częściej znane takie przypadki jak Alunia, gdzie dzieci ruszyły nóżkami, a w przyszłości mają szansę chodzić. I to jest cel dla małej Ali.
Przyłącz się do akcji „To ja tworzę Alicji krainę czarów” (więcej informacji na fanpage’u)
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj lub odwiedź jej fanpage na facebook’u.

 
 
Niezmiennie zachęcamy do wspierania Fundacji Window of Life:
windowoflife 
——————————————————————————-
WCZEŚNIEJSZE AKCJE (27.06.2015 r.):

1-3134…dla Dominika
W 16 dobie życia Dominika okazało się, że ma poważne problemy z serduszkiem. Rodzice chłopca sami nie są w stanie na czas zebrać potrzebnej kwoty, która jest przepustką do zdrowego serduszka ich synka.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

…dla Pawełka
Pawełek mimo wrodzonej wady serca ma szansę żyć z całym dwukomorowym serduszkiem, lecz aby tak się stało konieczne jest przeprowadzenie kosztownej operacji w klinice u Profesora Edwarda Malca w Niemczech światowej sławy kardiochirurga dziecięcego. 
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

…dla Maksia
Maksio ma zaledwie półtora roku, od kilku miesięcy walczy z neuroblastomą IV stopnia, z przerzutami do wątroby, mózgu i kości. Rodzice i przyjaciele chłopca zbierają środki na leczenie przeciwciałami GD-2, które jest jednym z najważniejszych etapów do przejścia w walce o życie  Maksia.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

…dla Mikołaja
Serduszko 4-letniego Mikołaja potrzebuje pomocy. Jego poważna wada została zakwalifikowana do całkowitej korekcji w Niemczech (w Polsce nie ma takiej możliwości). Niestety przeprowadzenie operacji musi się odbyć możliwie najszybciej, ponieważ organ wciąż rośnie. To ostatni dzwonek dla Mikołajowego serduszka. 
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj

avalon… dla Marzeny Bednarz
W lutym 2012 roku, kiedy była w piątym miesiącu ciąży, zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy kości. Przeszła bardzo agresywną chemioterapię oraz amputację prawej ręki, ale jej synek przyszedł na świat zdrowy. Potrzebna jest jej teraz specjalistyczna proteza, która pomoże w codziennych zmaganiach.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

picture-8

… dla Zosi Poddębniak
Zosia przyszła na świat z rozpoznaną prenatalnie wadą serca, pod postacią zespołu heterotaksji. Jej serduszko znajduje się po prawej stronie. Przed Zosią kolejne starcie, operacja serca musi być wykonana w trybie pilnym.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj lub odwiedź jej fanpage’a na facebook’u.

 PTWM_logo

…dla Zuzi i Krzysia Zdziebko

Zuzanna Zdziebko ur.30.12.2013
Urodziła się z niedrożnością jelitowo – smółkową – częściową martwicą jelita cienkiego, w pierwszej dobie życia przeszła operację na jelitach, częściowe usunięcie i wyłonienie stomii w czasie pobytu przeszła sepde, rota wirusa, dwukrotne przetaczanie krwi oraz operacją zamknięcia stomii, w międzyczasie została zdiagnozowana mukowizcydoza (postać płucna i pokarmowa).
Na dzień dzisiejszy Zuza wymaga specjalnej diety wysokokalorycznej, odżywek i leków oraz inhalację z fizykoterapią.
 
Krzysztof Zdziebko ur. 21.04.2015
Urodził się z niedrożnością jelitowo – smółkową. W trzeciej dobie życia przeszedł operację usuwającą czop smółkowy z jelit. U niego podobnie jak u Zuzy, również została zdiagnozowana mukowizcydoza (postać płucna i pokarmowa).

Także Krzyś wymaga specjalnej diety wysokokalorycznej, odżywek i leków oraz inhalację z fizykoterapią.
 
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj, aby wejść na stronę Zuzi lub skorzystaj z:
Subkonto dla darowizn PTWM 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473 z dopiskiem Zuzanna Zdziebko lub Krzysztof Zdziebko (przy czym konto Krzysia będzie aktywowane 10 czerwca)

zrzutka_pl

…dla Kubusia Nowaka
Chłopczyk cierpi na SMA (Rdzeniowy Zanik Mięśni)Kubuś wymaga wielospecjalistycznej rehabilitacji i sprzętu ratującego, ułatwiającego i umożliwiającego jego życie . Pierwsza i za razem jedyna infekcja odebrała Kubusiowi samodzielny oddech. Kolejna może odebrać mu życie.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

…dla Karolinki
Dziewczynka, krótko po swoich pierwszych urodzinach została zaatakowana przez raka mózgu o nazwie Choroid plexus carcinoma. Rodzice usłyszawszy od polskich lekarzy, że niewiele mogą zrobić, postanowili zawalczyć o leczenie dla Karolinki za granicą. To z kolei jest bardzo kosztowne.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

…dla Magdy
Magda ma bardzo poważną wadę wzroku. Tylko dzięki naszej pomocy może zobaczyć świat w jasnych barwach.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

aviva

Zwrócono się do nas także z prośbą o pomoc w upowszechnieniu inicjatywy: Wioska dziecięca „za Strugą Wody” zgłoszoną przez Stowarzyszenie „Nasze Dzieci- Wspólna Szkoła” w Zastrużu. Walczą w konkursie Avivy o dofinansowanie na boisko dla dzieci, żeby miały gdzie rozwijać swoje sportowe pasje. Zachęcamy do oddania głosu – każdy głos to jeden krok bliżej powodzenia akcji.
GŁOSUJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

 
Niezmiennie zachęcamy do wspierania Fundacji Window of Life:
windowoflife
 
 —————————————————————————————————
 
WCZENIEJSZE AKCJE (27.04.205 r.):
 
 
1-3134… dla Pawełka: 
Pawełek ma dopiero dwa latka i jest bardzo poważnie chory. Pilnie potrzebuje środków finansowych na transplantację wątroby.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj lub odwiedź jego fanpage’a na facebook’u.

… dla Tomka:

17 letni Tomek ma guza mózgu i bardzo chce żyć! Jedyna nadzieją jest zbiórka pieniędzy na leczenie w Niemczech.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

… dla Rayyanka:
Malutki Rayyanek prosi o pomoc. Dzięki pomocy będzie mógł chodzić Możemy wspólnie uratować jego nóżkę przed amputacją.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

zrzutka_pl

… dla Magdy:
Magda ma bardzo poważną wadę wzroku. Tylko dzięki naszej pomocy może zobaczyć świat w jasnych barwach.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.

 

 
 
Niezmiennie zachęcamy do wspierania Fundacji Window of Life:
windowoflife