Polecamy

„Na koniec roku”

Zbiór esejów poświęconych matce autora i ich trudnej relacji. Książka, która w tym odchodzącym już roku, zdobyła Paszport Polityki w kategorii literatura oraz literacką nagrodę Nike.

„Lider, idol, ikona polskiego rocka”

Zachęcam do sięgnięcia po tę lekturę, chociażby tylko po to, aby dowiedzieć się dlaczego cały świat artystyczny ówczesnej, polskiej sceny podziwiał go i darzył uznaniem.

„Kryminał, a nawet thriller”

W moje ręce trafiła książka jednego z najpopularniejszych pisarzy francuskich jeżeli chodzi o ten gatunek. Guillaume Musso pisze językiem niezwykle przyswajalnym i dlatego jego książkę pochłania się na raz.

Seria „Gorzka Czekolada”

Seria „Gorzka Czekolada”, niesztampowa i emocjonująca, pozostawia na długo słodki posmak z nutą goryczy. Rozjaśnia umysł i dodaje ducha.

Dialog przede wszystkim

Jesteśmy w połowie wakacji. To czas, kiedy każdy ma chociażby chwilkę na przeczytanie książki. Często jednej i jedynej w ciągu roku, dlatego zachęcam to wybrania dobrej lektury i podsuwam pewną propozycję.

„Myślę, że opuścił mnie cały świat”

Orhan Pamuk, laureat Nagrody Nobla w 2006 roku, w swojej powieści „Śnieg”, zaprasza nas do miasta Kars, które kiedyś było ważnym przystankiem na prężnym szlaku handlowym, prowadzącym do Gruzji, Tebrizu, Tbilisi i na Kaukaz, oraz ważnym punktem na granicy imperium osmańskiego i carskiej Rosji: mocarstw, które rozpadły się w minionym wieku.

Jedyny niezepsuty przez sławę człowiek

Książka, którą chcę Wam polecić to „Maria Skłodowska – Curie. Złodziejka mężów. Życie i miłości” Iwony Kienzler i nie jest ona poświęcona uczonej i jej odkryciom.

Dwie ballady

Dwie ballady, które ulokowały się na dwóch biegunach doznań. Jedna to „Ballada o pewnej panience” Szczepana Twardocha – zbiór opowiadań, w których rozpoznajemy wątki z wcześniejszych powieści autora.

Zwyciężać swoje słabości…

Dwie książki, które dostarczają dużo motywacji. Padłeś – powstań! Konkretne, bez owijania w bawełnę i prawdziwe.

Czytamy, pomagamy i ruszamy w podróż…

W nowy rok wkraczam z nowymi postanowieniami i wyzwaniami czytelniczymi. Staram się także Was zachęcić do towarzyszenia mi w podróży po kartach książek, które polecam i do których zachęcam.

Na koniec roku

„Ten, kto wie, dlaczego żyje, nie troszczy się o to, jak żyje” (Nitzche). Trzy książki, w których te słowa żyją i są prawdziwe. Każda z nich jest inna i każda zabiera nas w podróż do wnętrza człowieka.

Myśliciel przypominający

Dwie książki – jeden autor, a jakby dwóch autorów. Ciekawe pozycje, arcyciekawe tematy.

Historia smutna do bólu

Tym razem książka o przyjaźni. Trudne, emocjonalne, ale bardzo dobre paręset stron.

Kawał dobrej literatury!

Wakacyjne czytanie powoli dobiega końca, a to co z niego wyłapałem przeczytacie tutaj!

Szperamy – odkrywamy

Ile dobra i mądrości można znaleźć w książkach dla dzieci. Powroty po wielu latach stawiają pewne tytuły w zupełnie innym świetle!

Ferie pod znakiem książki

Czas zimowej laby minął, ale pozostało po nim mnóstwo fantastycznych wspomnień… i książek.

Maj książką stoi

Maj jest bardzo kolorowym i pachnącym miesiącem, a do tego – miesiącem książki i czytelnictwa.

Książka na lato

Propozycja. Tytuł wart tego, aby po niego sięgnąć mimo letnich upałów. 

Książki na zimę

Niektórym ferie się już zaczęły, innym zakończyły, a jeszcze inni szukają czegoś ciekawego do przeczytania, w te chłodne i białe dni.