Polecamy

„Kryminał, a nawet thriller”

W moje ręce trafiła książka jednego z najpopularniejszych pisarzy francuskich jeżeli chodzi o ten gatunek. Guillaume Musso pisze językiem niezwykle przyswajalnym i dlatego jego książkę pochłania się na raz.

Seria „Gorzka Czekolada”

Seria „Gorzka Czekolada”, niesztampowa i emocjonująca, pozostawia na długo słodki posmak z nutą goryczy. Rozjaśnia umysł i dodaje ducha.

Dialog przede wszystkim

Jesteśmy w połowie wakacji. To czas, kiedy każdy ma chociażby chwilkę na przeczytanie książki. Często jednej i jedynej w ciągu roku, dlatego zachęcam to wybrania dobrej lektury i podsuwam pewną propozycję.

„Myślę, że opuścił mnie cały świat”

Orhan Pamuk, laureat Nagrody Nobla w 2006 roku, w swojej powieści „Śnieg”, zaprasza nas do miasta Kars, które kiedyś było ważnym przystankiem na prężnym szlaku handlowym, prowadzącym do Gruzji, Tebrizu, Tbilisi i na Kaukaz, oraz ważnym punktem na granicy imperium osmańskiego i carskiej Rosji: mocarstw, które rozpadły się w minionym wieku.

Jedyny niezepsuty przez sławę człowiek

Książka, którą chcę Wam polecić to „Maria Skłodowska – Curie. Złodziejka mężów. Życie i miłości” Iwony Kienzler i nie jest ona poświęcona uczonej i jej odkryciom.

Dwie ballady

Dwie ballady, które ulokowały się na dwóch biegunach doznań. Jedna to „Ballada o pewnej panience” Szczepana Twardocha – zbiór opowiadań, w których rozpoznajemy wątki z wcześniejszych powieści autora.

Zwyciężać swoje słabości…

Dwie książki, które dostarczają dużo motywacji. Padłeś – powstań! Konkretne, bez owijania w bawełnę i prawdziwe.

Czytamy, pomagamy i ruszamy w podróż…

W nowy rok wkraczam z nowymi postanowieniami i wyzwaniami czytelniczymi. Staram się także Was zachęcić do towarzyszenia mi w podróży po kartach książek, które polecam i do których zachęcam.

Na koniec roku

„Ten, kto wie, dlaczego żyje, nie troszczy się o to, jak żyje” (Nitzche). Trzy książki, w których te słowa żyją i są prawdziwe. Każda z nich jest inna i każda zabiera nas w podróż do wnętrza człowieka.

Myśliciel przypominający

Dwie książki – jeden autor, a jakby dwóch autorów. Ciekawe pozycje, arcyciekawe tematy.

Historia smutna do bólu

Tym razem książka o przyjaźni. Trudne, emocjonalne, ale bardzo dobre paręset stron.

Kawał dobrej literatury!

Wakacyjne czytanie powoli dobiega końca, a to co z niego wyłapałem przeczytacie tutaj!

Szperamy – odkrywamy

Ile dobra i mądrości można znaleźć w książkach dla dzieci. Powroty po wielu latach stawiają pewne tytuły w zupełnie innym świetle!

Ferie pod znakiem książki

Czas zimowej laby minął, ale pozostało po nim mnóstwo fantastycznych wspomnień… i książek.

Maj książką stoi

Maj jest bardzo kolorowym i pachnącym miesiącem, a do tego – miesiącem książki i czytelnictwa.

Książka na lato

Propozycja. Tytuł wart tego, aby po niego sięgnąć mimo letnich upałów. 

Książki na zimę

Niektórym ferie się już zaczęły, innym zakończyły, a jeszcze inni szukają czegoś ciekawego do przeczytania, w te chłodne i białe dni.